Co to jest skręcanie kontrolowane?

Skręcanie z kontrolowanym momentem obrotowym jest bardzo ważnym aspektem Twoich działań i jeśli będziesz się spieszyć, możesz nie osiągnąć bezpiecznego efektu końcowego, którego wymaga Twoja praca.

Używanie właściwego sprzętu we właściwy sposób może poprawić wydajność i bezpieczeństwo na placu budowy oraz pomóc twojej załodze dotrzymać krótszych terminów niż kiedykolwiek wydawało ci się to możliwe.

Kontrolowane skręcanie ma wiele korzyści i zalet, oto 5 z nich.

5 zalet skręcania sterowanego

1. Bezpieczne środowisko i operacje
Urządzenia do kontrolowanego skręcania eliminują niebezpieczne czynności związane z ręcznym, niekontrolowanym skręcaniem i dokręcaniem, ponieważ urządzenia do kontrolowanego skręcania wymagają od wykwalifikowanych operatorów przestrzegania określonych procedur.right-download

wkręcanie


2. Skrócony czas pracy
Czy poświęcasz zbyt wiele cennego czasu na ręczną obsługę urządzeń?

Dzięki zastąpieniu ręcznych narzędzi kontrolowanym dokręcaniem śrub, Twoja produktywność drastycznie wzrośnie poprzez skrócenie czasu dokręcania (ręcznego) i zmniejszenie zmęczenia operatora.

3. Stałość i dokładność obciążenia śrub
Jedną z głównych zalet kontrolowanego dokręcania śrub jest zastosowanie oprzyrządowania o regulowanych ustawieniach wyjściowych.

Kontrolowane skręcanie zapewnia również dokładne obliczenia, aby zapewnić operatorowi wymagane ustawienia narzędzia w celu zapewnienia łatwości użytkowania.

4. Wiarygodne i powtarzalne wyniki
Techniki kontrolowanego skręcania wykorzystują skalibrowany, przetestowany sprzęt i wykwalifikowanych operatorów, którzy postępują zgodnie z określonymi procedurami, aby osiągnąć spójne wyniki.

A ponieważ jest to operacja kontrolowana, a nie praca ręczna, otrzymujesz powtarzalne wyniki za każdym razem.

5. Prawidłowo za pierwszym razem
Jeśli martwisz się o prawidłowy montaż i dokręcenie połączenia, kontrolowane skręcanie eliminuje ten problem.

Dzięki tej technice skręcania oszczędzasz czas i zasoby poprzez prawidłowy montaż i działanie za każdym razem.

Pamiętaj, aby sprawdzić, czy śruby nie są naprężone nierównomiernie

Ponieważ nie wszystkie zastosowania pozwalają na jednoczesne napinanie, może wystąpić nierównomierne naprężenie śrub, co skutkuje:

  • Zbyt luźne lub przeciążone śruby
  • Zgniecenie uszczelki
  • Nieszczelność uszczelki
  • Naprężenie mniejsze niż 100%.

Każda procedura dokręcania powinna być rozpoczęta od właściwej kontroli sprzętu, nasmarowania nakrętek i śrub oraz ręcznego dokręcenia, aby upewnić się, że są one równo z kołnierzem.

Autor