Jak wybrać i zainstalować klucz dynamometryczny z ramieniem reakcyjnym

Każda praca wymaga odpowiedniego narzędzia. Użycie niewłaściwego narzędzia może znacznie utrudnić pracę, a nawet uczynić ją niebezpieczną.

To samo dotyczy elementów, których używasz, aby pomóc swoim narzędziom działać bardziej efektywnie, takich jak ramiona reakcyjne często używane z kluczami dynamometrycznymi.

W tym wpisie na blogu przyjrzymy się, jak wybrać i zainstalować ramię reakcyjne klucza dynamometrycznego z pomocą naszych partnerów z RAD Torque.

Co to jest ramię reakcyjne klucza dynamometrycznego?

Ramiona reakcyjne mocowane są do klucza dynamometrycznego i służą do pochłaniania i przenoszenia siły reakcji powstałej podczas mocowania bez wpływu na swobodę ruchu, co zapobiega zmęczeniu operatora.

Oto jak to działa: Nasadka nasuwa nakrętkę na gwint, aż do momentu, gdy pojawi się pewien opór - zwany inaczej momentem obrotowym - i nasadka przestanie się obracać.

Beczka klucza i ramię reakcyjne zaczynają się obracać w przeciwnym kierunku, aż ramię zatrzyma się na powierzchni reakcyjnej.

W przeciwieństwie do kluczy udarowych, klucz RAD nigdy nie przenosi siły momentu obrotowego na rękę operatora, zamiast tego przenosząc moment obrotowy pomiędzy powierzchnią reakcyjną a obracaną nakrętką.

Obejrzyj ten film od RAD, aby zobaczyć ilustrację tego procesu.

Skąd mam wiedzieć, że wybrałem właściwe ramię reakcyjne klucza dynamometrycznego?

Aby upewnić się, że wybrałeś odpowiednie ramię reakcyjne, musisz:

  • Upewnić się, że gniazdo jest równe z końcem ramienia reakcyjnego
  • Upewnić się, że stopa ramienia reakcyjnego jest wyrównana
  • Narzędzie powinno być ustawione pod kątem 90 stopni podczas prawidłowej pracy

Aby zapobiec obrażeniom, należy trzymać ręce z dala od ramienia reakcyjnego i lufy podczas pracy narzędzia. Aby dowiedzieć się więcej, możesz obejrzeć ten film od RAD.

Jak zainstalować ramię reakcyjne przemysłowego klucza dynamometrycznego

Zainstaluj ramię reakcyjne, wsuwając je na lufę właściwą stroną na zewnątrz. Przedłużenie ramienia powinno być zawsze zwrócone w kierunku przeciwnym do narzędzia. Zainstalowanie go odwrotnie może spowodować, że przedłużenie znajdzie się zbyt blisko Twoich rąk i doprowadzi do obrażeń.

Gdy ramię reakcyjne jest już mocno osadzone, należy zablokować je na lufie za pomocą dostarczonego pierścienia zabezpieczającego. Umieścić gniazdo o żądanym rozmiarze na napędzie kwadratowym. Upewnij się, że zainstalowałeś trzpień blokujący gniazdo i ustawiłeś O-ring, aby utrzymać go na miejscu.

Po raz kolejny firma RAD dostarczyła film, który ilustruje ten proces.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o ramionach reakcyjnych kluczy dynamometrycznych RAD, Maxpro jest tutaj, aby pomóc. Jesteśmy głównym dostawcą produktów RAD na wschodnim wybrzeżu. Sprzedajemy ich produkty, naprawiamy je, a nawet możemy skalibrować Twoje narzędzia.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych ramionach reakcji klucza dynamometrycznego RAD i innych produktach RAD. Z przyjemnością upewnimy się, że masz odpowiednie narzędzie do swojej pracy.

Autor