Akumulatorowe klucze udarowe - Budowa i informacje

Klucz udarowy akumulatorowy to najczęściej urządzenie zasilane bateryjnie, służące do dokręcania nakrętek lub innych elementów, choć istnieją również inne możliwości. Klucz udarowy funkcjonuje przy użyciu silnika, który obraca masę wewnątrz narzędzia, zwaną młotkiem. Młotek przechowuje energię, która jest szybko przenoszona na wałek napędowy urządzenia, który jest nazywany kowadłem. Przekazywanie energii odbywa się bardzo szybko i jest celowo okresowe. Szczytowy moment obrotowy może być bardzo wysoki, ale ponieważ ta procedura transferu odbywa się tylko przez krótki okres czasu, prawie żadna moc nie wraca z powrotem do sterownika narzędzia.

Jakie układy są dostępne?

Typowy układ klucza udarowego akumulatorowego do lekkich zastosowań komercyjnych jest bardzo podobny do tego, jaki stosuje się w konstrukcjach samochodowych. To znaczy, że jest to trochę konstrukcja broni momentu obrotowego przedmiotu. Różnica między urządzeniem zasilanym baterią a urządzeniem zasilanym przez sprężone powietrze wynika z faktu, że moc pochodzi z baterii umieszczonej w podstawie zarządzania, a nie z sprężonego powietrza.
W związku z tym, że w przypadku, gdy nie jest to możliwe, nie ma możliwości, aby nie można było w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje nam ten system. Klucze udarowe z głowicą kątową są stosowane tam, gdzie potrzebna jest mobilność i zwiększona elastyczność użycia. Typowe urządzenie w tej klasie może zapewnić wiele pozycji głowicy, nie tylko 90 stopni, a więc może być wykorzystywane w różnych miejscach, jak wymaga tego środowisko pracy.

Jakie są zalety akumulatorowych kluczy udarowych?

W związku z tym, że urządzenia akumulatorowe są zwykle znacznie mniej wydajne niż ich przewodowi krewni, nie można ich odrzucić, jednak zysk w zakresie wszechstronności użytkowania jest fantastyczny. Jeśli praca ma się odbywać w pewnej odległości od źródła zasilania, to narzędzie akumulatorowe jest bardzo pomocne, ponieważ wystarczy tylko kilka baterii i praca może przebiegać z ograniczoną przerwą.

dynamometryczny klucz

Bezprzewodowe pneumatyczne klucze udarowe są również bezpieczniejsze w miejscu pracy, ponieważ nie pozostawiają zwisających przewodów, o które można się potknąć. Narzędzia kątowe głowy są tworzone dla wygody użytkowania w ograniczonej pracy i zazwyczaj zawierały własne światła LED, ponieważ naturalne światło jest często ograniczone w tych ciasnych atmosferach. Podczas gdy te urządzenia nie mają mocy nawet bardziej standardowych projektów pistoletowych uchwytów, mają one wyjątkowy zasięg w wyniku ich przedłużonego stylu i wąskich głowic.

Istotne cechy kluczy udarowych

Klucz udarowy jest poręcznym urządzeniem, które zostało zaprojektowane, aby umożliwić mechanikom wykorzystanie momentu obrotowego do ograniczonego mocowania śrub z nakrętkami w rzeczach. Standardowe urządzenia wymagały podłączenia do powietrza, aby zastosować preferowany wpływ naprężenia na przedmiot, jednak przy obecnym rozwoju technicznym nastąpiły zmiany w tym narzędziu. To pomocne narzędzie jest dostępne w wersji bezprzewodowej, która nie musi być podłączona do żadnego rodzaju sprężonego powietrza link do korzystania z siły dla procesu mocowania. Ten zupełnie nowy rodzaj tego elementu jest nazywany kluczem bezprzewodowym i zyskał ogromne odwołanie w ciągu ostatnich lat.

Autor