RAD Digital DB vs B-RAD Akumulatorowy klucz dynamometryczny

Klucze akumulatorowe należą do najbardziej popularnych artykułów, które sprzedajemy, więc ma sens, że jedno z naszych najczęściej zadawanych pytań dotyczy tych narzędzi dynamicznych:

"Jaka jest różnica między akumulatorowym kluczem dynamometrycznym RAD Digital D-BRAD (lub DB) a akumulatorowym kluczem dynamometrycznym RAD B-RAD?".

I choć ich nazwy mogą sprawiać, że brzmią jak wymienne narzędzia, istnieją pewne istotne różnice między tymi akumulatorowymi kluczami dynamometrycznymi o dużej pojemności.

W tym wpisie na blogu wyjaśnimy różnice pomiędzy i zalety każdego z narzędzi.

Dokładność

Oba narzędzia są w pełni skalibrowane zgodnie z normą ISO 17025, z dokładnością do +/- 5% F.S.

Różnica polega na tym, że klucz dynamometryczny DB może być ustawiony na 1 ft/lb. lub NM, podczas gdy B-RAD może być ustawiony na każde 10 ft/lbs. lub NM.

Iskra bezpieczna

Narzędzie B-RAD, z silnikiem bezszczotkowym, posiada zatwierdzony certyfikat iskrobezpieczności Klasy 1, Dział 2. Akumulatorowe klucze dynamometryczne D-BRAD, z silnikiem szczotkowym, nie posiadają tego certyfikatu.

Silnik

B-RAD ma silnik bezszczotkowy, natomiast DB ma silnik szczotkowy. Silnik bezszczotkowy pozwala na stosowanie B-RAD w niektórych środowiskach o podwyższonej temperaturze.

Prędkość obrotowa/obroty

Wszystkie klucze DB są zbudowane z przekładnią dwubiegową, natomiast narzędzia B-RAD są dostępne w konfiguracjach z przekładnią jedno- i dwubiegową.

Jednak silnik bezszczotkowy B-RAD jest generalnie szybszy, a narzędzia bezszczotkowe mają wyższe obroty.

Automatyczne wycofywanie się

Narzędzie typu BRAD automatycznie wycofuje się (zwalnia moment obrotowy) na śrubie po zastosowaniu ostatecznego momentu obrotowego, co oznacza, że operator nie musi umieszczać narzędzia w rezerwie, aby je odłączyć. Tymczasem narzędzie typu DB nie zwalnia go automatycznie po przyłożeniu momentu obrotowego.

Wstępnie ustawiony moment obrotowy

Cyfrowy kontroler w akumulatorowym kluczu dynamometrycznym DB daje operatorowi możliwość ustawienia na ekranie do ośmiu predefiniowanych ustawień momentu obrotowego. Akumulatorowy klucz dynamometryczny B-RAD nie posiada tej opcji.

Cena

Narzędzia typu DB są o około 10 procent droższe ze względu na programowalny sterownik cyfrowy, który umożliwia ustawienie ośmiu wstępnych punktów momentu obrotowego, o których właśnie wspomnieliśmy.

Czy masz pytania dotyczące tego, który z tych zasilanych bateryjnie kluczy dynamometrycznych jest odpowiedni dla Twojego zastosowania? Firma Maxpro z przyjemnością udzieli na nie odpowiedzi.

Jako wiodący w kraju dostawca narzędzi RAD, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące tych narzędzi, od użytkowania, przez naprawę, po certyfikację. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej.

Autor