Co to jest wiertarka akumulatorowa?

Homo sapiens poznał zalety używania narzędzi obrotowych, takich jak wiertarki bezprzewodowe, około 35 000 lat p.n.e. Uproszczony przykład polegał na obracaniu spiczastego kamienia między dłońmi w celu wywiercenia otworu w innym materiale. Doprowadziło to do powstania wiertarki ręcznej - gładkiego kija z krzemiennym czubkiem, który pocierano między dłońmi.
Wiele starożytnych cywilizacji na całym świecie, zwłaszcza Majowie, stosowało tę metodę. W epoce górnego paleolitu pojawiły się pierwsze perforowane przedmioty, takie jak kości, kość słoniowa, muszle i rogi.
Wiertła łukowe (wiertła taśmowe) były pierwszymi wiertłami maszynowymi, przekształcającymi ruch posuwisto-zwrotny w ruch okrężny.

Spis treści hide 1 Wynalezienie wiertarek elektrycznych i akumulatorowych 1.1 Kto wynalazł pierwszą wiertarkę akumulatorową? 2 Cztery popularne wiertarki akumulatorowe dostępne w sklepach z narzędziami 2.1 Porady dla użytkowników wiertarek akumulatorowych 3 Jaka jest różnica między prędkością obrotową a momentem obrotowym?

Wiertła kabłąkowe (wiertła taśmowe) były pierwszymi wiertłami maszynowymi, zamieniającymi ruch posuwisto-zwrotny na ruch okrężny. Ich początki sięgają około 10.000 lat temu. Przywiązanie sznurka wokół kija, a następnie połączenie końców sznurka z końcami kija (łuku) pozwalało użytkownikowi na szybsze i bardziej efektywne wiercenie. Wiertła z łukiem były stosowane w starożytnej stolarce, murarstwie i stomatologii, a przede wszystkim służyły do rozniecania ognia. Archeolodzy odkryli neolityczny cmentarz w Mehrgarh w Pakistanie, pochodzący z okresu harappańskiego, mający około 7 500-9 000 lat, z 9 ciałami dorosłych i 11 wywierconymi zębami.

W grobowcu w pobliżu Teb

, hieroglify przedstawiają egipskich cieśli i rzemieślników zajmujących się wyrobem paciorków, używających wierteł łukowych. Według danych archeologicznych, narzędzia te zostały po raz pierwszy użyte w Egipcie około 2500 r. p.n.e. Wiertła łukowe były szeroko stosowane w czasach starożytnych w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Północnej, i są używane do dziś. Stare wiertłoZ biegiem

czasu pojawiło się

wiele

małych typów wierteł z łukiem i taśmą, które miały różne zastosowania, takie jak wiercenie w materiałach lub rozpalanie ognia. Już w 3000 r. p.n.e. w starożytnym Egipcie wynaleziono wiertło rdzeniowe. W czasach rzymskich stworzono wiertło do pomp. Aby zachować precyzję i ruch, składa się ona z pionowego wrzeciona wyrównanego przez poziomy kawałek drewna i koło zamachowe.

Produkt powiązany????

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, 12V, 21N.M-Mega Series

Akumulatorowa wiertarka udarowa, 14,4 V, Li-ion

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, 18V, 30N.M-Mega Series

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, 12V, 25N.M

Akumulatorowa wiertarka udarowa, 14,4 V, akumulator Li-ion Samsung

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa, 18V, 35N.M

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka, 12V, 21N.M-Mega Series/pojedynczy akumulator

Wiertarka akumulatorowa, 1Kg z wbudowaną lampą LED

Akumulatorowa wiertarka, 12V, 1500RPM

Końcówka do wiercenia otworów była początkowo używana w XIII wieku i składała się z kija z metalowym kawałkiem w kształcie rurki, np. miedzianym, na końcu. Pozwoliło to na wywiercenie otworu przy jednoczesnym szlifowaniu części zewnętrznej. To całkowicie izoluje wewnętrzny kamień lub drewno od reszty materiału, co pozwala wiertło do pulverize mniej materiału w celu dokonania otworu o porównywalnej wielkości.Podczas gdy pump-drill i bow-drill były używane do wiercenia mniejszych otworów w cywilizacji zachodniej przez większość historii ludzkości, Auger został po raz pierwszy zatrudniony do wiercenia większych otworów między rzymskiej i średniowiecznej erze.

Dla większych otworów, świder pozwolił na dodatkowy moment obrotowy.Wiertła Churn zostały stworzone na Wschodzie już w 221 roku p.n.e. za czasów chińskiej dynastii Qin, i mogły osiągnąć głębokość 1500 metrów. Wiertła rewolwerowe w starożytnych Chinach były wykonane z drewna i wymagały dużego wysiłku, jednak mogły przewiercać się przez litą skałę. W XII wieku wiertło rewolwerowe pojawiło się po raz pierwszy w Europie.

???? Mówi się, że Isaac Singer około 1835 roku stworzył napędzane parą wiertło rewolwerowe oparte na chińskiej technologii. Warto również wspomnieć o wczesnych prasach wiertniczych; były to obrabiarki, które rozwinęły się z wiertarek łukowych, ale były napędzane wiatrakami lub kołami wodnymi. Prasy wiertnicze były napędzanymi silnikiem wiertłami, które mogły być podnoszone lub opuszczane do materiału, aby umożliwić operatorowi wykorzystanie mniejszego wysiłku.

Wynalazek wiertarek elektrycznych i akumulatorowych

Wiertarka elektryczna powstała w wyniku kolejnego znaczącego skoku w technologii wiercenia, jakim był silnik elektryczny. Wiertarka elektryczna została wynaleziona w 1889 roku przez Arthura Jamesa Arnota i Williama Blancha Braina z Melbourne w Australii.

W 1895 roku Wilhem i Carl Fein ze Stuttgartu w Niemczech wymyślili pierwszą przenośną wiertarkę ręczną. W 1917 roku firma Black & Decker wymyśla pierwszą przenośną wiertarkę z włącznikiem spustowym i uchwytem pistoletowym. Zapoczątkowało to erę nowoczesnych wiertarek. W ciągu ostatniego stulecia opracowano wiele rodzajów i rozmiarów wiertarek elektrycznych do różnych zastosowań.

Nowe wiertarki akumulatorowe

Kto wynalazł pierwszą wiertarkę akumulatorową?

Prawie wszystkie współczesne wiertarki akumulatorowe wywodzą się z patentu S. Duncana Blacka i Alonzo Deckera z 1917 roku na przenośną wiertarkę ręczną, który zapoczątkował rozwój nowoczesnego przemysłu elektronarzędzi. Firma Black & Decker, której byli współzałożycielami, stała się światowym liderem, ponieważ partnerzy kontynuowali wprowadzanie innowacji, w tym pierwszej linii elektronarzędzi przeznaczonych dla użytkowników domowych.


Black, kreślarz, i Decker, producent narzędzi i matryc, poznali się w 1906 roku jako 23-letni pracownicy firmy Rowland Telegraph Co. Cztery lata później Black sprzedaje swój automobil za 600 dolarów i zakłada mały warsztat maszynowy w Baltimore za równowartość kwoty uzyskanej od Deckera. Początkowo nowa firma koncentrowała się na ulepszaniu i produkcji cudzych innowacji. Po osiągnięciu sukcesu zamierzali wytwarzać i produkować własne produkty, a ich pierwszym urządzeniem była przenośna sprężarka powietrza dla właścicieli samochodów do napełniania opon.


pierwsza wiertarka wyprodukowana przez S. Duncana Blacka i Alonzo Deckera


Rozważając zakup automatycznego pistoletu Colt.45, Black and Decker zdali sobie sprawę, że kilka z jego możliwości może przynieść korzyści wiertarkom akumulatorowym. W 1914 roku wynaleźli uchwyt pistoletowy i przełącznik spustowy, który umożliwiał jednoręczne sterowanie mocą, a w 1916 roku rozpoczęli masową produkcję wiertarki.

???? W 1917 roku firma zakłada w Towson, w stanie Maryland, fabrykę o powierzchni 12 000 stóp kwadratowych. W 1920 roku roczna sprzedaż Black & Decker przekroczyła 1 milion dolarów, firma miała biura w ośmiu różnych miastach na terenie Stanów Zjednoczonych oraz fabrykę w Kanadzie.

Decker uzyskuje 41 patentów, mimo że nie posiada wykształcenia wyższego niż siódma klasa. Przez wiele lat Black & Decker Company była przedsiębiorstwem rodzinnym. Od założenia firmy w 1910 roku do 1978 roku jeden z Blacków lub Deckerów zajmował stanowisko prezesa, dyrektora generalnego lub przewodniczącego zarządu. Firma Stanley Black & Decker powstała w 2010 roku, kiedy to firmy Black & Decker i Stanley Works połączyły się, stając się Stanley Black & Decker.


Cztery popularne wiertarki akumulatorowe dostępne w sklepach z narzędziami

Wiertarko-wkrętarka

: Wiertarko-wkrętarka to narzędzie, które służy do wiercenia otworów lub wkręcania śrub w materiały takie jak drewno, metal i tworzywa sztuczne.

Młotowiertarka

: Ta wiertarka ma wiele z tych samych funkcji, co wiertarka opisana powyżej, ale ma również tryb młota, który pozwala na wiercenie w twardszych materiałach, takich jak beton i cegła. Wiertarka wykonuje to poprzez wbijanie i wysuwanie wiertła z otworu, podobnie jak w przypadku młota pneumatycznego.

Młoty udarowo-obrotowe:

Młotowiertarka profesjonalnej klasy lub o dużej wytrzymałości.

Wiertarki udarowe:

Wiertarka ta ma specyficzne przeznaczenie, ponieważ służy wyłącznie do wbijania wkrętów lub luzowania śrub.


Wskazówki do rozważenia podczas używania wiertarek akumulatorowych

Przed rozpoczęciem pracy należy przeczytać instrukcję obsługi i sprawdzić akumulatorową wiertarko-wkrętarkę pod kątem uszkodzeń, tak jak każde inne narzędzie ręczne lub urządzenie. Należy również przeprowadzić ocenę ryzyka. Należy pamiętać o następujących zasadach bezpieczeństwa:

- Chroń oczy, nosząc okulary przeciwsłoneczne (okulary ochronne lub gogle
)- Zdejmij wiszącą biżuterię, schowaj luźne ubrania i zwiąż długie włosy.
- Podczas dokręcania szczęk uchwytu upewnij się, że wiertło jest dokładnie ustawione, a przed rozpoczęciem pracy wyjmij klucz z uchwytu.

Jaka jest różnica między prędkością obrotową a momentem obrotowym?

Przed rozpoczęciem pracy należy przeczytać instrukcję obsługi i sprawdzić akumulatorową wiertarko-wkrętarkę pod kątem uszkodzeń, tak jak każde inne narzędzie ręczne lub urządzenie. Należy również przeprowadzić ocenę ryzyka. Należy pamiętać o następujących zasadach bezpieczeństwa:

  • Chroń oczy nosząc okulary przeciwsłoneczne (okulary ochronne lub gogle)
  • Zdejmij wiszącą biżuterię, schowaj luźne ubrania i zwiąż długie włosy.
  • Podczas dokręcania szczęk uchwytu upewnij się, że wiertło jest dokładnie ustawione, a przed rozpoczęciem pracy wyjmij klucz z uchwytu.
  • Trzymać palce z dala od obracającego się wiertła, zaciskając małe elementy robocze, aby zapobiec ich przemieszczaniu.
  • Nie używać akumulatorowych wiertarko-wkrętarek w pobliżu otwartych pojemników z łatwopalnymi cieczami.
  • Podczas używania akumulatorowych wiertarek w wilgotnych warunkach należy upewnić się, że akumulatorowa wiertarka jest wodoodporna.
  • Podczas przenoszenia akumulatorowej wiertarki należy trzymać palec z dala od przycisku spustowego.
  • Nie wywierać zbyt dużego nacisku na wiertło (zwłaszcza w przypadku wierteł o małej średnicy), a stępione wiertło wymieniać przy wyłączonej wiertarce po fazie schładzania.
  • Jeżeli akumulatorowe wiertarki posiadają uchwyt pomocniczy, należy trzymać go mocno w obu rękach i unikać wiercenia powyżej wysokości ramion.
  • Należy postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi ładowania akumulatorowych wiertarek, używając określonej ładowarki i odpowiedniego akumulatora zamiennego.

Utrzymywać doskonały porządek w domu i unikać bałaganu.


FAQ❓

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie bezprzewodowej wiertarki?
Najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest bateria.

Czy wiertarka akumulatorowa jest lepsza od przewodowej?
Akumulatorowe wiertarki są wygodniejsze i dają większą mobilność.

Co to jest wiertarka bezprzewodowa?
Jest to wiertarka, która jest zasilana przez pakiet akumulatorów lub baterię.

Podsumowanie ????

Wiertarki akumulatorowe są wygodne i proste w obsłudze. Są świetną przenośną alternatywą, ponieważ nie wymagają gniazdka elektrycznego i działają na zasilaniu bateryjnym. Ten blog miał być krótkim wprowadzeniem do bezprzewodowych wiertarek i ich użycia. Jeśli masz jakieś pytania, polecam skomentować swoją opinię poniżej i sprawdzić inne artykuły o wiertarkach akumulatorowych w głębi na naszej stronie internetowej.

Punkt:

Ocena użytkownika: 4.55 ( 1 głosów)

Autor