Narzędzia obrotowe i ich zastosowania

Pomyśl o wszechstronnymnarzędziu. Co przychodzi Ci do głowy? Ile wielofunkcyjnych elektronarzędzi potrafisz wymienić? A teraz wyobraź sobie, że masz na swojej półce wielofunkcyjne elektronarzędzie , które wykonuje wiele zadań w najbardziej profesjonalny sposób. Jednym z najbardziej popularnych wielofunkcyjnych elektronarzędzi wśród profesjonalistów i użytkowników domowych są narzędzia obrotowe. Są to wszechstronne urządzenia, które mogą sprostać różnym zadaniom. Są to bardzo przydatne i wielofunkcyjne narzędzia, które są idealne do szlifowania, cięcia i polerowania zadań na różnych skalach. Eksperci twierdzą, że te narzędzia zasługują na miejsce w każdej kolekcji narzędzi. Istnieje wiele marek, które produkują różne rodzaje narzędzi obrotowych, a jedną z najbardziej popularnych jest Dremer.

Wszystkie narzędzia obrotowe mają podobny kształt i konstrukcję, która jest szybko obracającym się silnikiem połączonym z wrzecionem. Końcówki narzędziowe, które są dostępne w wielu kształtach i funkcjach, są następnie mocowane do wrzeciona. Mówiąc o końcówkach narzędziowych i akcesoriach, istnieje ich szeroki wybór, takich jak tarcze tnące, końcówki szlifujące i narzędzia polerujące, które można wykorzystać w różnych pracach i zadaniach.

Chociaż te narzędzia obrotowe mają różne poziomy mocy i projekty, ale wszystkie one mają wspólną podstawową cechę, która jest obracać się z dużą prędkością, aby wykonać zadania. Większość z nich może obracać się z prędkością 20000 RPM, podczas gdy niektóre inne mogą obracać się szybciej do 35000 RPM. Prędkość i moment obrotowy zależą od wielkości, i to jest niewiarygodne, aby wiedzieć, że mogą obracać się tak szybko bez powodowania zmęczenia rąk. Ilość momentu obrotowego, który mogą dostarczyć jest tym, co określa różnicę między tymi elektronarzędziami.

Narzędzia rotacyjne mają dość prostą konstrukcję. Wrzeciono na końcu narzędzia jest podłączone bezpośrednio do silnika. To wrzeciono jest wyposażone w mechanizm utrzymujący narzędzie, którym w większości przypadków jest tuleja zaciskowa i nakrętka tulei zaciskowej. Mechanizm jest tak prosty, jak zamontowanie tulei zaciskowej na wrzecionie i przykręcenie tulei, a nie po tym. Tuleje zaciskowe muszą być odpowiednio umieszczone, aby zapewnić wydajną pracę. Ze względu na funkcję narzędzi obrotowych, na korpusie znajduje się pokrętło regulacji prędkości, które może być suwakiem lub kilkoma przyciskami, za pomocą których można dostosować prędkość obrotową do projektu i materiału pod ręką. I oczywiście przycisk zasilania, który jest dość oczywisty, jeśli chodzi o jego działanie. Wielu ekspertów uważa, że narzędzia obrotowe są niezbędne w ich skrzynce narzędziowej ze względu na ich wszechstronność, poręczność i moc.

Zastosowania narzędzi obrotowych: jak wspomniano powyżej, narzędzia te mogą być używane w szerokim zakresie prac i zastosowań, a wykorzystanie ich do różnych celów jest tak proste, jak zmiana końcówki narzędzia.

Oto niektóre z najlepszych zastosowań narzędzi obrotowych:

 • Szlifowanie

Istnieją pewne przystawki szlifowania, takie jak kamienie ścierne, które mają różne kształty i chropowatości, jesteś w stanie stworzyć ostre krawędzie lub je wyeliminować. Funkcja ta jest przydatna, gdy chcesz szlifować metalowe krawędzie do złożenia. Można również ostrzyć noże kuchenne, nożyce, nożyczki lub czyścić stare i zardzewiałe narzędzia i przedmioty.

 • Cięcie

Jedną z najważniejszych funkcji tych elektronarzędzi jest cięcie, ponieważ mogą one poradzić sobie zarówno z dużymi, jak i małymi projektami. Jak, możesz zapytać? Odpowiedź jest prosta:

 • Do cięcia drewna, suchego tynku, płyt gipsowo-kartonowych lub innych materiałów można użyć prostych końcówek.
 • Aby przyciąć plastik lub metal, można użyć tarcz tnących.
 • Aby wykonać precyzyjne cięcia w twardych metalach, takich jak stal, można użyć frezów z węglików spiekanych.

Używanie oleju do cięcia na powierzchni jest bardzo zalecane podczas pracy na małych kawałkach metalu. W ten sposób można zmniejszyć ciepło i zwiększyć wydajność węglika tarczy tnącej metalu.

Te narzędzia obrotowe są używane w niektórych pracach, które trudno sobie wyobrazić. Hydraulicy używają tych elektronarzędzi do przecinania twardego materiału w ciasnych miejscach. Kto wie? Może nadszedł czas, abyś dodał to niesamowite elektronarzędzie do swojej skrzynki z narzędziami.

 • Carving

Do wykonywania projektów grawerskich i rzeźbiarskich potrzebne jest małe, wygodne i wszechstronne narzędzie. Łącząc wszystkie te cechy i wszystkie dodatki, takie jak wiertła z węglików spiekanych, sprawiają, że jest to idealny towarzysz dla projektów rzeźbiarskich w drewnie i metalu. Używając narzędzia obrotowego, możesz pracować nad projektami, ramkami i wszelkimi projektami dekoracyjnymi.

 • Obróbka szkła

Obróbka szkła to piękna i popularna sztuka, którą wiele osób zajmuje się zawodowo lub nawet hobbystycznie. Jeśli lubisz tworzyć szklane dzieła sztuki, możesz po prostu dołączyć diamentowe koło punktowe (diamentowe wiertła) i zacząć wytrawiać, rzeźbić i grawerować na szkle. Należy wspomnieć, że tego rodzaju operacje są trudne i wymagają specjalnych umiejętności. Do pracy na szkle potrzebne są specjalne końcówki. Należy więc pamiętać, aby używać diamentowych końcówek tnących, które wykonane są ze stali i mają nasypane ziarna diamentowe. Dzięki temu można łatwo ciąć i usuwać szkło bez jego rozbijania i zranienia się.

Należy kontrolować temperaturę narzędzia. Rzeźbienie i grawerowanie na szkle może rozgrzać bity, więc to naprawdę dobry pomysł, aby mieć szklankę wody przy sobie, aby zanurzyć bity w często, aby je schłodzić. Jeśli grawerujesz na szklanym kuflu lub słoiku, napełnij go lodowatą wodą. Zapobiegnie to ich pękaniu z powodu nadmiernego ciepła.

 • Wiercenie otworów

Narzędzia obrotowe mogą wiercić w miękkich materiałów, takich jak płyty gipsowo-kartonowe i sufity z wykorzystaniem odpowiednich bitów i frezów. Są to narzędzia obrotowe i mogą wiercić, ale nie są one tak silne, jak elektryczne wiertarki. Tak więc, jego wysoce zalecane, aby używać odpowiednich wierteł do wiercenia w twardym drewnie i metali, aby zapobiec uszkodzeniu narzędzia.

 • Szlifowanie

Narzędzia obrotowe są przeznaczone do małych i lekkich zadań, ale nadal można ich używać do szlifowania, jeśli pracujesz nad formami lub małymi detalami. Istnieje wiele przystawek do szlifowania, takich jak taśma, ściernica listkowa lub tarcza ścierna, których można użyć do wykonania zadania. wyniki mogą być imponujące.

 • Polerowanie i czyszczenie

Te narzędzia obrotowe są do-it-all rodzaj urządzenia i z końcówkami narzędzi, takich jak szczotka druciana, punkt polerowania lub koła polerowania można użyć ich do czyszczenia wielu rzeczy, w tym wyrobów ze srebra, biżuterii lub starych przedmiotów. Jeżeli ty jesteś pro, iść naprzód i zaczynać polerować. W przeciwnym razie, może chcesz obejrzeć kilka tutoriali i przeczytać kilka instrukcji o tym, jak stosować i wosk do bitów w celu perfumowania skutecznej operacji polerowania.

Funkcje wymienione powyżej to wierzchołek góry lodowej i można wykonać wiele innych operacji przy użyciu tylko jednego narzędzia. Można zapytać, jakie inne czynności można wykonać, a odpowiedź brzmi: "tutaj granicą jest niebo!". Ostrzenie łańcucha piły łańcuchowej, naprawa starego regału kuchennego, cięcie krzywych w płytkach w łazience i wiele innych.

Rodzaje narzędzi obrotowych

Istnieją 3 różne narzędzia obrotowe, które są w zasadzie takie same, jeśli chodzi o funkcje, ale różnią się nieco rozmiarem, kształtem i konstrukcją.

Szlifierki kątowe są największe w rozmiarze i są one wykorzystywane do ciężkich operacji cięcia i szlifowania. Istnieją mniejsze, które są znane jako szlifierki matrycowe. Szlifierki matrycowe są idealne dla użytkowników domowych i do średnich zadań w warsztatach. Najmniejsze są szlifierki ołówkowe. Te małe, przypominające ołówek narzędzia obrotowe można trzymać jak jedno i pozwalają one na kontrolowanie drobnych ruchów w celu wykonania bardziej precyzyjnych czynności.

Krótko mówiąc, istnieją 3 rodzaje narzędzi obrotowych.

 1. Szlifierki kątowe: Największe narzędzie obrotowe, które jest używane do ciężkich prac
 2. Szlifierki matrycowe: Są to najbardziej popularne typy.
 3. Szlifierki ołówkowe: najmniejsze i najbardziej precyzyjne.

Środki ostrożności

Ponieważ narzędzia obrot owe mają szybko obracające się silniki, mogą być niebezpieczne w przypadku nieumiejętnego obchodzenia się z nimi przez amatorów. I nie chodzi tu tylko o amatorów. Niektórzy profesjonaliści są również w niebezpieczeństwie w przypadku korzystania z ciężkich szlifierek anioła, które wypluwają ultra-drobne cząstki podczas cięcia i szlifowania. Cząstki te mogą być gorące, ostre lub cokolwiek pomiędzy. Dlatego mamy zamiar wskazać pewne środki bezpieczeństwa, które należy wziąć pod uwagę podczas korzystania z tych narzędzi.

 • Przed rozpoczęciem pracy należy założyć okulary ochronne. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest jedna z tych iskier w twoich oczach.
 • Używaj zatyczek do uszu lub słuchawek podczas używania narzędzi obrotowych. te duże mogą być dość głośne.
 • W przypadku pracy z włóknem szklanym i innymi ostrymi materiałami, upewnij się, że nosisz rękawice lub jakikolwiek rodzaj ochrony skóry.
 • Wiele osób skarży się, że ich długie włosy wbijają się w narzędzia podczas ich obracania. Jeśli więc nie chcesz przechodzić przez ten bolesny proces, pamiętaj, aby spiąć włosy w kucyk lub kok.
 • Jeśli materiał, z którym pracujesz, wytwarza dużo pyłu, wykonuj operacje w dobrze wentylowanym pomieszczeniu i załóż maskę na twarz.
 • Zanim wejdziesz w kontakt z materiałem upewnij się, że włączyłeś narzędzie.

Odwiedź tę stronę: firma produkująca elektronarzędzia

Autor