Pytania, które należy zadać przy zakupie hydraulicznego klucza dynamometrycznego

Obecnie w Stanach Zjednoczonych istnieje kilkanaście firm zajmujących się sprzedażą hydraulicznych kluczy dynamometrycznych. Wiele z tych firm twierdzi, że są "najstarszymi lub najlepszymi" dostawcami kluczy hydraulicznych. Kupujący muszą mieć świadomość, że nie wszystkie firmy produkujące klucze hydrauliczne dbają o jakość i koncentrują się na indywidualnych potrzebach i zastosowaniach.

Oto kilka kluczowych pytań, które powinieneś zadać, myśląc o zakupie klucza hydraulicznego:

1: Czy spełniają one normy jakościowe?

Dwie normy, na które powinieneś zwrócić uwagę to ISO 9001 (norma produkcyjna) i ISO 17025 (norma kalibracyjna). Obie te normy są normami międzynarodowymi, które wymagają ścisłego przestrzegania systemu jakości podlegającego niezależnemu audytowi. Gwarantuje to kupującemu, że ma do czynienia z organizacją, która dba o jakość i jest zaangażowana w produkcję wysokiej jakości wyrobów. Ważne jest, aby producent hydraulicznych kluczy dynamometrycznych posiadał akredytację zgodną z obydwoma tymi standardami.

2: Czy firma produkuje "u siebie", czy też zleca całą produkcję na zewnątrz?

Firmy, które inwestują we własny zakład produkcyjny, mają prawdziwą kontrolę nad wszystkimi procesami. Firmy produkcyjne koncentrują się na tworzeniu wysokiej jakości produktów i ścisłej współpracy z klientami. Firmy outsourcingowe są bardziej nastawione na sprzedaż i dostarczają krzykliwe, efektowne produkty, nie koncentrując się na kliencie.

3: Czy produkty zostały wyprodukowane w USA?

Działamy w gospodarce międzynarodowej, ale świadomość, że masz pełne wsparcie firmy, która w 100% ma siedzibę w USA, powinna dać kupującemu dodatkową pewność w przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań lub problemów.

4: Czy firma koncentruje się na produkcji hydraulicznych kluczy dynamometrycznych?

Obecnie wiele firm to konglomeraty, które nie koncentrują się na kilku konkretnych produktach, lecz starają się robić wszystko dla wszystkich. Określenie: "Jack of all Trades, Master of None" ma tu zastosowanie. Znajdź firmę, która specjalizuje się w hydraulicznych kluczach dynamometrycznych i wie, jak je konstruować i projektować.

5: Wsparcie sprzedaży i dystrybucja

Przyjrzyj się firmie / osobie, która reprezentuje producenta kluczy hydraulicznych. Czy mają doświadczenie? Czy jest to wyspecjalizowany przedstawiciel lub dystrybutor, który rozumie działanie i zastosowania hydraulicznych kluczy dynamometrycznych? Jeśli masz do czynienia z katalogiem narzędzi lub ogólnym dystrybutorem przemysłowym, najprawdopodobniej nie będzie on w stanie zaoferować solidnego wsparcia.

6: Zapasy i części

Czy firma jest w stanie szybko dostarczyć produkty i części? Zazwyczaj wiąże się to z kilkoma punktami, o których była mowa powyżej: koncentracja firmy, produkty wytwarzane w USA oraz produkcja wewnętrzna w porównaniu z produktami zlecanymi na zewnątrz.

7: Czy produkt można łatwo i szybko serwisować i naprawiać?

Niektóre firmy produkujące hydrauliczne klucze dynamometryczne nie chcą, aby ich produkty były naprawiane, a raczej chcą sprzedać klientowi nowe produkty. Rysunki i schematy części powinny być łatwo dostępne wraz z możliwością uzyskania potrzebnych części.

Podsumowując, rozważając zakup systemu kluczy hydraulicznych, należy zadać wiele pytań. Hydrauliczne klucze dynamometryczne są zazwyczaj inwestycją w narzędzia, więc zakup wysokiej jakości klucza od wysokiej jakości organizacji opłaci się.

Maxpro Corporation jest dystrybutorem specjalistycznych urządzeń dynamometrycznych i od ponad 25 lat zajmuje się sprzedażą, naprawą i kalibracją hydraulicznych kluczy dynamometrycznych. W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt pod adresem: Sales@maxprocorp.com, lub www.maxprocorp.com

Autor