Bezpieczeństwo przemysłowych narzędzi dynamometrycznych

W sierpniu udaliśmy się do Nashville, aby wziąć udział w krajowej konferencji Stowarzyszenia Uczestników Dobrowolnych Programów Ochrony.

VPPPA - jak sama nazwa wskazuje - jest dobrowolną organizacją firm przemysłowych, które pracują nad osiągnięciem i przekroczeniem celów związanych z bezpieczeństwem w miejscu pracy.

Bezpieczeństwo w miejscu pracy to dość szeroki temat w świecie przemysłu, więc postanowiliśmy skupić się na bezpieczeństwie przemysłowych narzędzi dynamometrycznych. Dokładniej, chcieliśmy poznać lidera rynku narzędzi dynamometrycznych.

W dzisiejszych czasach najlepsi producenci narzędzi dynamometrycznych skupiają się na bezpieczeństwie podczas projektowania swoich produktów, zwracając szczególną uwagę na stworzenie czegoś, co jest zarówno bezpieczne, jak i łatwe w użyciu.

RAD Torque Systems jest liderem w dziedzinie bezpieczeństwa przemysłowych narzędzi dynamometrycznych, podkreślając podejście "safety first" w swoich produktach.

Byli pierwszym producentem, który wprowadził akumulatorowy klucz dynamometryczny o dużej pojemności. Mniej więcej dziesięć lat później, produkt ten został rozwinięty o wbudowany przycisk bezpieczeństwa start/stop, aby upewnić się, że operator ma ręce w optymalnym miejscu.

Kolejną cechą jest automatyczny powrót do nakrętki, co pozwala na samoczynne odblokowanie się narzędzia, uwalniając operatora od konieczności zmagania się z usunięciem narzędzia ze śruby.

Wreszcie RAD zaczął oferować nowy akumulatorowy klucz dynamometryczny, który jest po prostu najlżejszym i najbardziej ergonomicznym produktem w swojej klasie.

Ale bezpieczeństwo przemysłowych narzędzi dynamometrycznych wykracza poza jeden produkt. Ważne jest, aby przestrzegać właściwych procedur podczas obsługi tych narzędzi:

  • Zawsze używaj ochrony oczu
  • Sprawdzaj klucze pod kątem zużytych lub pękniętych nasadek i smaruj zużyte części
  • Należy przestrzegać wszystkich instrukcji producenta dotyczących kierunku momentu obrotowego, smarowania, właściwej siły, cykli dokręcania/odkręcania oraz wzoru i kolejności dokręcania.
  • Nie używaj przedłużaczy rękojeści ani innych akcesoriów, jeśli nie zostały one określone przez producenta.
  • Nie przekraczaj zalecanego zakresu pracy klucza dynamometrycznego
  • Należy uważać, aby nie upuścić klucza lub nie przesunąć go po podłodze.
  • Przechowuj klucze dynamometryczne z dala od ekstremalnych temperatur i wilgoci oraz pamiętaj o przechowywaniu ich w futerale ochronnym, gdy nie są używane
  • Używaj kluczy dynamometrycznych tylko do zastosowania określonego momentu obrotowego podczas montażu końcowego, a nie jako głównej metody dokręcania lub luzowania elementów złącznych.
  • Co sześć miesięcy zlecaj kontrolę i ponowną kalibrację kluczy.

Opłaca się pracować bezpiecznie i inteligentnie. Wypadki w miejscu pracy kosztują firmy miliardy każdego roku. Dlatego tak ważne jest, aby klienci korzystający z narzędzi przemysłowych szukali najbezpieczniejszych, najlżejszych i najłatwiejszych w użyciu produktów.

Pozwól, aby Maxpro pomogło Ci znaleźć te produkty. Jesteśmy wiodącym dostawcą narzędzi dynamometrycznych na wschodnim wybrzeżu i autoryzowanym sprzedawcą kluczy dynamometrycznych RAD, które opisaliśmy powyżej.

Ponadto, laboratorium kalibracyjne Maxpro z akredytacją A2LA może pozwolić Ci pracować z pewnością, że Twoje narzędzia dynamometryczne dostarczają dokładnych wyników. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej.

Autor