Narzędzia dynamometryczne B-Rad: Przenieś skręcanie na wyższy poziom

Narzędzia istnieją po to, aby ułatwić pracę. Gwoździe wymagają młotka pazurkowego, a śruby - śrubokręta. Ale jeśli chodzi o dokręcanie i odkręcanie elementów złącznych, wybór najlepszego narzędzia do tej pracy nie jest tak oczywisty. Czy powinieneś użyć klucza płaskiego, grzechotki, czy innego narzędzia dynamometrycznego?

Od czasu do czasu producent narzędzi może pójść o krok dalej i zmodernizować istniejące narzędzie. Producenci nieustannie proszą o informacje zwrotne z branży, jak ulepszyć swoje narzędzia dynamometryczne. Profesjonaliści z branży górniczej, budowlanej, energetycznej i innych branż o krytycznym znaczeniu oczekują jednego: kompaktowych, trwałych narzędzi, które nadal zachowują dokładność i wysoki moment obrotowy.

Właśnie z tego powodu wielu z nich zwraca się do kanadyjskiej firmy RAD, gdy chodzi o wysoko funkcjonalne narzędzia dynamometryczne; system dynamometryczny B-RAD jest jednym z ich najpopularniejszych kluczy.


Akumulatorowe narzędzia dynamometryczne RAD

Zestaw narzędzi B-RAD, dostępny w kilku konfiguracjach do różnych zastosowań, jest jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie kontrolowanego dokręcania śrub. Ta najnowocześniejsza technologia pozwala na dokręcanie śrub nawet bez stałego zasilania.

Narzędzia dynamometryczne zasilane bateryjnie (B-RAD) oferują dużą moc, wszechstronność i niezawodność podczas stosowania niekrytycznych wartości momentu obrotowego. Zapewniają też większe bezpieczeństwo w porównaniu z pneumatycznymi i elektrycznymi systemami dynamometrycznymi. Dzięki narzędziom dynamometrycznym B-RAD nie trzeba się martwić o potknięcia o przewody elektryczne lub przewody pneumatyczne/hydrauliczne. Mówiąc prościej: Narzędzia dynamometryczne B-RAD oferują najwyższą wygodę.

Co dokładnie mają do zaoferowania narzędzia dynamometryczne B-RAD? Przejdźmy do szczegółów.

Dostępne są dwie opcje. Ręczny B-RAD, który pozwala na zastosowanie docelowego momentu obrotowego w krokach co 10 stóp.Ibs/Nm oraz cyfrowy B-RAD, który umożliwia wybór dokładnych wartości momentu obrotowego. Obie opcje są w pełni skalibrowane z dokładnością +/-5%, powtarzalnością +/-2% i wyposażone w akumulator litowo-jonowy 18 V, co sprawia, że są idealne do zastosowań wymagających wstępnego momentu obrotowego i zastosowań, w których moment obrotowy nie jest krytyczny.

Kiedy narzędzia dynamometryczne B-RAD są użyteczne?

Prosta odpowiedź? Przez cały czas. A dokładniej:

  • W zastosowaniach, w których energia elektryczna i sprężone powietrze nie są dostępne.
  • Do szybkiej, prostej pracy serwisowej, która nie wymaga kłopotliwego montażu narzędzi pneumatycznych.

Dzięki większej prędkości i długiej żywotności baterii, narzędzia dynamometryczne B-RAD zapewniają elastyczność pracy zdalnej i w ciasnych miejscach, takich jak rurociągi naftowe lub gazowe. W zależności od typu klucza, można uzyskać zakresy momentu obrotowego do 5000ft/Ibs i prędkości do 71 obr.

Jeśli szukasz narzędzia, które łączy przenośność z pomiarem momentu obrotowego w czasie rzeczywistym, nie znajdziesz rozwiązania, które dorówna serii kluczy dynamometrycznych B-RAD. Pozostałe cechy obejmują:

  • Idealne zarówno do ciężkich, jak i lekkich prac.
  • Dostępne są modele jedno- i szybkobieżne.
  • Wszystkie narzędzia RAD Torque są kalibrowane zgodnie z normą ISO17025.
  • Ergonomiczna konstrukcja pistoletu zmniejsza obciążenie użytkowników i pomaga zapobiegać urazom.

Narzędzia z serii B-RAD Torque są nie tylko szybsze i lżejsze niż inne systemy dynamometryczne, ale także cichsze - poziom hałasu podczas pracy wynosi 75dB. Klucze dynamometryczne są również napędzane przez przekładnię ciągłą, która redukuje wibracje, zapewniając dokładność i powtarzalność.

Gotowy, aby usprawnić swoje działania?

Jeśli Twoja praca wymaga regularnego przykręcania śrub, potrzebujesz rozwiązania, które zapewni optymalną dokładność, szybkość i niezawodność. W pracy najważniejszy jest czas. Nie chcesz, aby Twoje narzędzia przestały działać, dlatego potrzebujesz trwałych i zaawansowanych narzędzi. Narzędzie B-RAD Torque zapewnia niezrównaną moc w urządzeniu, które jest przenośne i lekkie.

Jeśli potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji, które narzędzie B-RAD Torque jest najodpowiedniejsze dla Twojej wyjątkowej sytuacji lub branży, skontaktuj się z Maxpro już dziś! Jesteśmy nie tylko wiodącym dystrybutorem, ale także akredytowanym przez A2LA laboratorium kalibracyjnym. Upewnimy się, że Twoje narzędzia będą nadal dostarczać dokładnych i wiarygodnych odczytów.

Autor