Elektrody spawalnicze Paton

Fabryka Paton wytwarza dużą liczbę produktów. Pomimo szerokiego asortymentu, wszystkie produkty są doskonałej jakości i spełniają wszystkie wymagania państwowe i techniczne.

Wśród głównych zalet produktów tego producenta, należy zauważyć: stabilne spalanie łuku, dając jednolity i wysokiej jakości szew; pręt i jego okładziny, wykonane w taki sposób, że podczas spawania elektroda nie pozostawia szybko z karbonizacji i rozpryskiwania; żużel jest łatwo odpychany; elektrody zachowują swoje właściwości przez cały okres przechowywania.

Rodzaje elektrod produkowanych w zakładzie

Kijowski producent wytwarza produkty do różnych rodzajów prac. Rozważmy modele stosowane w spawaniu różnych rodzajów materiałów.

Elektrody do stali o niskiej zawartości węgla:

 • Paton ELITE ANO-36 to uniwersalne wędziska o udoskonalonej konstrukcji. Mogą być używane zarówno z prądem stałym jak i zmiennym. Stopień oczyszczenia krawędzi i obecność powłok nie są istotne. Model ten jest dostępny w kilku rozmiarach od 2 do 4 mm. Powłoka: rutyl + celuloza.
 • Paton ELITE ANO-21 - produkty te służą do pracy na rurociągach wodnych i gazowych pracujących pod niskim ciśnieniem. Pręty mogą być stosowane do wykonywania połączeń doczołowych i narożnych. Dostępne są w średnicach 3 i 4 mm. Powłoka: rutyl.
 • Paton ELITE MD 6013 - produkty pracują doskonale bez przygotowania materiału - czyszczenia krawędzi. Mogą być stosowane podczas spawania metali galwanizowanych. Dostępne w średnicach 3 i 4 mm. Powłoka: rutyl.

Elektrody do związków węgla o niskiej zawartości stopu:

 • Paton ANO-21 - stosowany w instalacjach gazowych i wodociągowych, gdzie występuje niskie ciśnienie. Pręty mogą być stosowane do wykonywania połączeń narożnych, spoin i zakładek. Dostępne są w średnicach 3 i 5 mm. Powłoka: rutyl.
 • Paton ANO-36 - elektrody są używane zarówno z prądem stałym jak i zmiennym. Przed rozpoczęciem pracy nie jest wymagana dodatkowa obróbka powierzchni. Produkty dostarczane są w średnicach od 4mm. Powłoka: rutyl + celuloza.
 • Paton ANO-4 - często stosowany w budowie rur wodociągowych. Elektrody są używane do wykonywania połączeń doczołowych, kątowych i zakładkowych. Średnice: 3 - 6 mm. Powłoka: rutyl.
 • Paton УОНИ -13/55 - są stosowane w spawaniu detali i produktów, wymagających plastyczności spoiny. Pręty nadają się również do zastosowań niskotemperaturowych. Dostępne w średnicach 3 i 4 mm. Powłoka: Podstawowa.

Elektrody do stali wysokostopowych:

 • Paton OZL-8 - stosowany do pracy z kompozycjami chromowo-niklowymi. Mają średnicę 3 mm. Pokrycie: podstawowe.
 • Paton ZL-11 - elektrody do kompozycji chromowo-niklowych w środowiskach agresywnych. Spoina jest odporna na korozję. Produkt dostępny jest w średnicach 3 i 4 mm. Powłoka: Podstawowa.

Inne rodzaje elektrod:

 • Paton T-590 - służą do napawania części samochodowych wykonanych z żeliwa i materiałów odpornych na ścieranie i zużycie. Są one dostarczane w rozmiarach 4 i 5 mm.
 • Paton CCh-4 - do spawania żeliwa i napawania metalu na zużytych częściach samochodowych. Elektrody dostępne są w średnicach 3 i 4 mm.

Wniosek

Sprzęt produkowany przez zakład Paton posiada pozytywne opinie rzemieślników i doskonałą wydajność, pozwalającą na pobieranie elektrod do prawie każdego rodzaju pracy. Jeśli zdecydowaliście się Państwo na zakup wędzisk firmy Paton - dokonaliście właściwego wyboru.

Autor