Bosch vs. Ronix - Która marka produkuje lepsze narzędzia?

Bosch to z pewnością jedna z najlepszych marek w branży. Istnieje od wielu lat i cieszy się dużym zaufaniem wśród majsterkowiczów, stolarzy, budowniczych domów i innych profesjonalistów. RONIX z drugiej strony jest obecny w branży od ponad dekady. Zdobył zaufanie użytkowników w miejscu swojego urodzenia i szybko wkracza do krajów poza granicami.

Wybór pomiędzy nimi może być trudnym zadaniem z wielu powodów. Mam nadzieję, że mogę przynajmniej spróbować uprościć proces podejmowania decyzji poprzez przegląd ich historii i elektronarzędzi.

Trochę historii o Boschu

Po 130 latach istnienia firmy Bosch można śmiało powiedzieć, że ma ona bogatą historię. Jej początki sięgają Stuttgartu, gdzie w 1886 roku Robert Bosch założył "Warsztat Mechaniki Precyzyjnej i Elektrotechniki". To właśnie tutaj Bosch wkroczył do świata biznesu dzięki wynalezieniu świecy zapłonowej i lepszych systemów zapłonowych.

Od tamtego czasu do dziś Bosch działa w wielu różnych dziedzinach gospodarki, od przemysłu motoryzacyjnego po telemedycynę. Wymieniając wszystkie innowacje, można by napisać kilka stron, ale wśród przykładów można wymienić okrągłą lodówkę elektryczną, pierwszy mobilny podnośnik hydrauliczny, katalizatory trójdrożne, elektroniczne systemy zapobiegające blokowaniu kół podczas hamowania pojazdów, technologię pojazdów hybrydowych oraz napędy rowerów elektrycznych.

Obecnie Grupa Bosch obejmuje cztery sektory biznesowe: rozwiązania dla mobilności, technika przemysłowa, dobra konsumpcyjne (w tym elektronarzędzia) oraz energia i technika budowlana. Dział elektronarzędzi Bosch rozpoczął działalność w 2003 roku. Większość produktów wytwarzana jest w Malezji, Meksyku, na Tajwanie i w Chinach, ale niektóre z nich produkowane są w Europie, a konkretnie w Niemczech i Szwajcarii.

Trochę historii o Ronixie

Ronix jest międzynarodową marką działającą w branży narzędzi i związanego z nimi sprzętu. Za pośrednictwem 500 dostawców w 15 krajach na całym świecie produkuje różnorodne produkty wysokiej jakości, wszystkie według najnowocześniejszych technologii.

Ta szybko zyskująca na popularności marka, z kreatywnymi inżynierami, ma oko na przyszłość. W Ronix pracuje ponad 300 ekspertów w Europie (Niemcy), na Bliskim Wschodzie (Teheran) i w Chinach.

Od 2005 roku, Ronix stał się wiodącą firmą narzędziową na Bliskim Wschodzie i międzynarodową marką, specjalizującą się w produkcji szerokiej gamy profesjonalnych narzędzi. Obecnie firma posiada biura w Europie (Niemcy) i w Chinach. W ciągu ostatnich 15 lat, Ronix opracował ponad 2000 różnych typów narzędzi, wszystkie starannie wykonane z niekwestionowanymi i światowej klasy standardami Ronixa.

Najwyraźniej inwestuje w zaawansowane badania i rozwój, wysokiej klasy technologie i profesjonalne zasoby ludzkie, aby opracować różnorodne i wydajne narzędzia, które spełniają potrzeby ekspertów.

Ronix jest obecny na światowych rynkach od 2011 roku, rejestrując swoje biura w Europie (Niemcy) i Chinach. Od tego czasu oferuje i dostarcza klientom wysokiej jakości produkty. Ich produkty zostały zaakceptowane i są używane przez wielu użytkowników-ekspertów na całym świecie.

Jakość Ronix vs. Bosch

Aby porównać jakość tych dwóch marek, trzeba być co najmniej nieosądzającym. Obie firmy mają dobrą reputację i cieszą się zaufaniem swoich konsumentów. Zrobię co w mojej mocy, aby wskazać kilka plusów i minusów każdego z nich, w oparciu o dwa podobne wiertarki każdy ma na rynku obecnie.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Bosch DDS180-02

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Bosch DDS180-02 jest zarówno wiertarką, jak i wkrętarką, która może być używana w warsztacie lub w domu. Narzędzie jest zasilane akumulatorem litowo-jonowym 18 V o pojemności 1,3 amperogodzin i zapewnia maksymalną prędkość obrotową 1700 obr/min oraz moment obrotowy do 600 funtów.

Głębokość wiertarki wynosi 19,0", szerokość 14,5", a wysokość 4,5".

Wiertarka akumulatorowa wyposażona jest w sprzęgło bezkluczykowe, które posiada 18 +1 pozycji. Podobnie jak większość innych wiertarek Bosch, jest wyposażona w powłokę Durashield, która jest mieszanką nylonu i ABS.

Ponadto, wiertarka posiada opatentowaną przekładnię i system sprzęgła, system ECP (Electronic Cell Protection), 4-biegunowy silnik z otwartą ramą oraz opcjonalny system FPS (Flexible Power System). Inne funkcje warte uwagi to wbudowane oświetlenie LED, wyzwalacz o zmiennej prędkości, obudowa z miękką rękojeścią i 1 /2-calowy, zapadkowy uchwyt z pojedynczą tuleją.

Prędkość

Dzięki dwóm wariantom prędkości, do zadań wymagających większego momentu obrotowego najlepiej nadaje się zakres 0-500 obr/min, natomiast zakres 0-1700 obr/min jest skuteczny w zastosowaniach wymagających większej mocy.

Akumulator

Chociaż wiertarka jest dostarczana z dwoma akumulatorami 18 V, 1,3 Ah, jest również kompatybilna z różnymi ładowarkami oraz akumulatorami litowo-jonowymi.

Akumulator 1,3 Ah (slim pack) jest lekki i najlepszy do lekkich zadań, 2,6 Ah (FatPack) jest idealny do bardziej wymagających zadań, natomiast 3,0 Ah (FatPack HC) jest najmocniejszy. Przynajmniej masz wybór.

Wysoki moment obrotowy i moc

Dzięki maksymalnemu momentowi obrotowemu wynoszącemu 600 funtów i maksymalnej prędkości obrotowej wynoszącej 1700 obr/min wiertarka Bosch jest w stanie sprostać różnym wymaganiom. Dodatkową zaletą jest opcjonalny system Flexible Power System (FPS), który pozwala użytkownikowi wybrać pomiędzy minimalną wagą a maksymalnym czasem pracy.

Cena

Ceny produktów Boscha są naprawdę wysokie, co może być ważne dla wielu użytkowników. Jak to wiertło, które będzie kosztować około 120 $.więc może nie być najlepszym wyborem cena mądry.

Ronix 8618N 18V Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Ronix 8618N jest potężny, wysokiej wydajności wiertarka z trzech funkcji: wiercenie, wkręcanie i wiercenie młotkiem. Posiada wysoce odporny, wodoodporny i wytrzymały silnik, który pozwala użytkownikowi na pracę z nią w mokrych warunkach. Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa 18V Ronix 8618N z maksymalnym momentem obrotowym 35NM, zapewnia większą siłę skręcania. Dzięki momentowi obrotowemu 25N.m, Twoja akumulatorowa wiertarko-wkrętarka 8618N 18V nie będzie miała problemów podczas wiercenia, wkręcania i wiercenia młotkiem w dowolnych powierzchniach, takich jak drewno (przy maksymalnej zdolności wiercenia 25mm), metal (przy maksymalnej zdolności wiercenia 10mm) czy w murze (przy maksymalnej zdolności wiercenia 10mm). 21 ustawień sprzęgła umożliwia wydajne i dokładne wkręcanie oraz redukuje uszkodzenia elementów złącznych. Funkcja 2 prędkości obrotowych jest właściwa zarówno dla zastosowań wymagających dużej prędkości, jak i dużej mocy, a prędkość obrotowa bez obciążenia 0-400 obr/min (praca z dużą mocą) i 0-1500 obr/min (praca z dużą prędkością) pomaga w wydajnej pracy silnika.

Uchwyt wiertarski

Konstrukcja 10mm w pełni metalowego, bezkluczykowego uchwytu w Ronix 8618N zapewnia wysoką trwałość w ciasnych miejscach pracy. Poluzuj uchwyt, aby wyjąć końcówkę, a następnie dokręć go ponownie, aby zabezpieczyć końcówkę przed użyciem. Ponieważ uchwyt jest bezkluczykowy, upewnij się, że użyłeś wystarczającej siły, aby go dokręcić.

Korpus

Ronix 8618N posiada lekki, ergonomiczny korpus o niewielkich rozmiarach, ale o dużej mocy. Jego wysoka odporność, antywstrząsowy korpus o wadze zaledwie 1,86 kg, który został zaprojektowany z gumowym uchwytem, eliminuje ryzyko uszkodzenia w przypadku upadku lub jakiegokolwiek uderzenia.

Ta akumulatorowa wiertarko-wkrętarka jest wyposażona w najlepsze oświetlenie robocze LED, które oświetla ciemne strefy i zapewnia optymalną jasność w obszarze roboczym.

Bateria

System szybkiego ładowania w ładowarce zapewnia optymalną wydajność w trudnych warunkach pracy. Ronix 8618N posiada dwa akumulatory litowe 1,5Ah 18V w obudowie BMC.

Ta akumulatorowa wycinarka otworów i wkrętarka do śrub, wyposażona w 21 sprzęgieł, może być używana wszędzie tam, gdzie trzeba wykonać otwór.

Cena

Wiertarki Ronix są znacznie bardziej przystępne cenowo. Dzięki rozsądnym cenom i wysokiej jakości szybko torują sobie drogę do sukcesu. To wiertło z Ronix kosztuje tylko około 50 $, co jest rzeczywiście bardzo dużo.

Gotowy do wyboru?

Wniosek

Po tym wszystkim, wybór między narzędziami Bosch i Ronix może być łatwiejszy. Chociaż, wszystko sprowadza się do osobistych preferencji, potrzeb i budżetu każdej osoby.

Więcej na: http://macko-stal.pl

Autor